نقد فيلم عواقب, The Aftermath,
۲۱ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۰۶:۵۸:۴۲ | نویسنده donyajahandar136999@gmail.com | نظرات (0)

فيلم عواقب, The Aftermathعشق ممنوعه اي كه در غبار پس از جنگ گم مي شوددر درام تراژديكي كه در خرابه هاي هامبورگ فيلمبرداري شده است، "كيرا نايتلي" نقش زن تنهاي ارتشي را ايفا مي كند كه عاشق مرد آلماني بيوه اي مي شود. 

فيلم درام و عاشقانه عواقب

در اين درام غيرمنطقي و غلو آميز دهه 1940 كه در دوران پس از جنگ جهاني دوم روايت مي شود، دو فيلم "سوئيت فرانسوي" و "ليدي چترلي" باهم يكي شده اند، در "عواقب "همچنين به نتايج زندگي شخصي عشاق نيز پرداخته مي شود. 

"كيرا نايتلي"، " الكساندر اسكارزگارد" و" جيسون كلارك "در اين فيلم با كارگرداني "جيمز كنت" و نوشته "انا واترهوس" و "جو شراپنل" كه از كتاب پرفروش سال 2013 "ريدين بروك" اقتباس شده است، بازي صادقانه اي دارند. در فيلم لحظات خوبي هم ديده مي شود.   
اين فيلم عاشقانه و درام، روايت پس از جنگ، مانند سينماي قديم فرانسه است. دوره ي زماني زيبا و لوكسي است: اتومبيل هاي عتيقه، پوشيده شدن خرابي هاي ناشي از بمب، مردان يونيفرم به تن و زنان زيبا و جذاب با لباس هاي بلند و حرير.

داستان فيلم درام و عاشقانه عواقب 

داستان فيلم The Aftermath
سال 1946 است و كلونال لوئيس مورگان( كلارك )عضوي از پادگان ارتش بريتانيا در هامبورگ است، مرد شرافتمندي كه از نظر احساسي بسيار سرد است. او در آنجا حضور دارد تا اقدامات لازم پس از جنگ را انجام دهد، تا نظم را در بين شهروندان بدخلق- كه به وسيله تخريبات ناشي از بمب بريتانيا دچار آسيب شده اند- آن شهر برقرار كند و بر فرايند نازي زدايي با هدف حذف طرفدارن هيتلر نظارت كند. لوئيس، همسر( نايتلي )زيبا و حساس خود، ريچل را نيز آورده است. ريچل تمام تلاشش را مي كند تا با راز پنهان شده در ازدواجشان روبرو شود، كاري كه لوئيس از انجام آن خودداري مي كند.   
مورگان اين حق را دارد تا خانه هاي تخريب نشده آلماني ها را براي خود بردارد، بنابراين خانه زيباي استفان لوبرت(الكساندر اسكارزگارد )كه يك معمار احساساتي و بيوه است، در گردهمايي هاي سياسي شركت نمي كند و به همراه دختر نوجوانش فردا( فلورا تيمان )زندگي مي كند به او سپرده مي شود. در حقيقت مورگان بايد استفان و دخترش را به كمپ بفرستد اما مورگان از انجام چنين كاري شرم مي كند، بنابراين به استفان و دخترش اجازه مي دهد تا در اتاق زير شيرواني زندگي كنند، استفان نيز اجازه دارد تا كارهاي ساده اي در باغ انجام دهد. لوئيس تمام روز در بيرون از خانه به سر مي برد و نسبت به احساسات همسرش بي توجه است و همسرش در قسمت هاي زيباي خانه سرك مي كشد و همان كارهايي را انجام مي دهد كه زماني همسر استفان انجام مي داد. در نهايت روح اين دو به سمت هم كشيده مي شود.   

نقد فيلم عاشقانه  The Aftermath

نقد فيلم درام . عاشقانه aftermath
لحظات حساس عاطفي اين عشق پنهان در اين فيلم عاشقانه كاملا غيرطبيعي بوده و نمي تواند بيننده را متقاعد كند. اولين ارتباط بين اين دونفر فاقد شور و اشتياقي است كه از آن انتظار مي رود. حتي اگر اين رابطه قابل باور باشد در بين ترس و وحشت ناشي از جنگ جهاني دوم ديده نمي شود. با اينكه باقي مانده اي از فيلم" سوئيت فرانسوي" است اما به سليسي فيلم" خواننده" كه عشق و گناه پس از جنگ را روايت مي كند نمي باشد. 
 ساير بخش هاي فيلم هم به ظاهر وامدار فيلم هاي ديگري است. فردا، آلبرت(Jannik Schümann)، پسر خطرناكي كه از شهر آمده، را ملاقات مي كند. اين بخش به طرز عجيبي كاملا شبيه فيلم" صداي موزيك" است كه در آن ليسل دختر هفده ساله يك بيوه از طريق تلگرام با پسري به نام رولف كه اهداف شومي دارد قرار ملاقات مي گذارد.
ريچل به عادت هميشه با يكي از آشنايان، سوزان بورنهام( كيت فيليپس )همسر ماموري باهوش و در عين حال گستاخ با بازي مارتين كامپستون، در هامبورگ چاي مي خورد. خانم بورنهام عاشق غيبت هاي كينه توزانه است. درواقع او نسخه تاريك تري از دالي مسيتر بي احساس و پرحرف فيلم "برخورد كوتاه" محصول سال 1946 است. 
بعنوان يك داستان عاشقانه از فيلم انتظار مي رود تا انرژي منتقل كند، بتواند مفهوم جديدي بسازد. زندگي مي تواند از اول آغاز شود. همانطور كه استفان مي گويد" همه چيز مي تواند از اول شروع شود"اما در اين فيلم به اين سخن توجهي نمي شود. اين فيلم بيشتر شبيه به روابط معمولي بين دو نفر است و با وجود نقش آفريني خوب بازيگران راه به جايي نمي برد. 

فيلم عواقب يكي از فيلم هاي عاشقانه 2019 بود كه برخلاف وجود بازيگران به نام هاليوود در آن نتوانست نظر نتقدين را به خود جلب نمايد. نظر شما درباره اين فيلم چيست؟ آيا شما نيز اين فيلم را تماشا كرده ايد؟ نظرات خود را در بخش كامنت ها با ما درميان بگذاريد. 

برچسب‌ها: ،

[ ]

:: مطالب مشابه
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :

بقیه صفحات

درباره سایت
موضوعات
موضوعي ثبت نشده است
عضویت در خبرنامه
عضویت لغو عضویت
نظر سنجی سایت
نتیجه
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
لینک های تبادلی اتوماتیک
فاقد لینک
ورود به سایت
نام کاربری :
پسورد :
عضویت در سایت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :
آمار سایت
بازدیدکنندگان امروز :
بازدیدکنندگان دیروز :
افراد آنلاین : 1
کل بازدیدکنندگان :
دیگر موارد